1.   Nam nie jest wszystko jedno – to zawołanie studentów GUTW przed wyborami samorządowymi w gminie Gołuchów

  Listopad 11, 2018 by Redaktor

  Tradycyjnie już gołuchowscy seniorzy spotykają się na otwartych spotkaniach przed wyborami, które organizuje GUTW. W założeniach spotkania podkreślano iż głównym ich celem jest zapewnienie coraz wyższej frekwencji wyborczej. Oczywiście przy okazji zaprezentowano kandydatów ze wszystkich komitetów wyborczych. (more…)


 2. Delegatka z Gołuchowa na obradach Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Warszawie

  Listopad 11, 2018 by Redaktor

  W kolejnej sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (kadencja 2016 – 2019) odbywającej się w Muzeum POLIN wzięła udział przedstawicielka seniorów gminy Gołuchów Irena Darowna, która jest prezesem Stowarzyszenia „SENIOR XXI” i członkiem zarządu UTW w Gołuchowie. (more…)


 3. Przyszłość seniorów w naszych rękach – debata na temat strategii Unii Europejskiej

  Październik 9, 2018 by Redaktor

  Przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak i Maria Tomkowiak wzięły udział debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej, która odbyła się w  dniu 8 października 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Spotkanie poprowadził Marszałek Województwa Wielkopolskiego  –  Marek Woźniak. W roli prelegentów wystąpili: Wolfgang Münch z Komisji Europejskiej, europosłanka dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i prof. dr hab. Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele administracji publicznej, organizacji pozarządowych, przedstawiciele młodzieży, przedsiębiorców oraz seniorów z regionu wielkopolskiego. (more…)


 4. Seniorada

  Wrzesień 30, 2018 by Redaktor

  W dniu 28 września 12- osobowa reprezentacja gołuchowskiego Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w SENIORADZIE.  Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich oraz inne organizacje senioralne działające na terenie Miasta i Gminy Pleszew oraz Powiatu Pleszewskiego. (more…)


 5. TRIO i Stanisław Podymski w Krotoszynie

  Wrzesień 29, 2018 by Redaktor

  W piątek, 28 września w kinie 3D „Przedwiośnie” w Krotoszynie odbył się XIV Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą”. Nasz Uniwersytet reprezentowali:

  • zespół wokalny TRIO w składzie: Maria Horzowska, Magdalena Zasieczna oraz Wojciech Walczak

  oraz indywidualnie:

  • Wojciech Walczak – śpiew solo,
  • Stanisław Podymski -gra na harmonijce ustnej.

  (more…)


 6. 4 miejsce Stanisława Podymskiego na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie

  Wrzesień 28, 2018 by Redaktor

  Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie zapisał się w historii Turnieju Muzyków Prawdziwych, którego gospodarzem i organizatorem jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W gronie laureatów Turnieju znalazł się nasz kolega Stanisław Podymski. Razem z nim na scenie wystąpili muzycy z całej Polski, prezentując dziedzictwo regionów i nowatorskie interpretacje muzyki korzeni.  (more…)


 7. Wielkopolskie Spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Wieleniu

  Wrzesień 27, 2018 by Redaktor

  W dniach 19-20 września 2018 r. w Ośrodku Trzy Jeziora w Wieleniu Zaobrzańskim odbyło się Wielkopolskie Spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jego organizatorem był Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu. Jest to pierwsza inicjatywa tego typu organizowana w Wielkopolsce. Ma służyć szeroko pojętej integracji środowiska senioralnego. Uczestniczyła w nim przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak i członek Zarządu Marian Walczak. (more…)


 8. Konkurs plastyczny „Brawo Senior”

  Wrzesień 23, 2018 by Redaktor

  Wielkopolski Portal Senioralny „Brawo Senior” zaprasza Seniorów, którzy mają ukończone 60 lat i mieszkają w Wielkopolsce, do udziału w konkursie plastycznym.

  Zgłoszenia wraz z pracami plastycznymi przyjmowane są do 5 października.Prace konkursowe należy przesłać wraz wypełnioną Kartą zgłoszenia na adres e-mail: redakcja@brawosenior.pl

   

  (more…)


 9. Wkrótce INAUGURACJA 14 semestru!

  Wrzesień 23, 2018 by Redaktor

  Studenci i Sympatycy GUTW !

  Już 4 października o godz. 10.00 spotykamy się po wakacyjnej przerwie! Tym razem uroczysta inauguracja nastąpi w Zamku Książąt Czartoryskich – sala gobelinowa. Wykład pt. „100 lat Niepodległości” poprowadzi dr Maciej Kowalczyk. Serdecznie zapraszamy!

  Zarząd GUTW

  (more…)


 10. Spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Południowej Wielkopolski w Ostrzeszowie

  Sierpień 13, 2018 by Redaktor

   W dniu 13 sierpnia 2018 z inicjatywy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, odbyło się spotkanie, jak w tytule, w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Mimo kanikuły uczestniczyli w nim przedstawiciele 7 Uniwersytetów Południowej Wielkopolski. Dokonując krótkiej charakterystyki swojej działalności, każda reprezentacja pokazała to, co ma najlepszego. Ekipa gołuchowska stawiła się w 8 – osobowym składzie. Prezentacji działań naszego Uniwersytetu dokonała Halina Krzyżak – przewodnicząca Zarządu GUTW. Wystąpili  także panowie: Stanisław Podymski i Wojciech Walczak w swoich koronnych konkurencjach (harmonijka ustna i śpiew solo).

  (more…)