1. Życzenia

  Grudzień 20, 2017 by Redaktor

  Magiczna moc wigilijnego wieczoru pełna spokoju i radości.
  Każda świąteczna chwila tętni własnym pięknem.
  Takich właśnie Świąt Bożego Narodzenia,
  odpoczynku, wolniejszego tempa życia, nabrania dystansu do tego co wokół,
  chwil roziskrzonych kolorami choinki, kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
    a także by
  Nowy Rok był pełen szczęścia i pomyślności
  życzy
  Zarząd GUTW
  w Gołuchowie

 2. Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2018 – Jan Suder

  Grudzień 20, 2017 by Redaktor

  Na wiarę, która dodaje sił
  Na nadzieję, która rozjaśnia mroki
  Na miłość, która wszystko umacnia.
  Wspólnych chwil spędzonych przy świątecznym stole
  Bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
  W jedności i zgodzie, z kolędą na ustach.


  Koleżanki i Koledzy – Drodzy Seniorzy!
  Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Was i Wasze Rodziny i ożywi Wasze życie. (more…)


 3. Wesołe zakończenie XII semestru GUTW

  Grudzień 20, 2017 by Redaktor

  Studenci Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie zakończyli kolejny semestr nauki. Halina Krzyżak, przewodnicząca zarządu złożyła sprawozdanie z działalności w minionym semestrze. Wójt gminy Marek Zdunek zabierając głos, docenił wkład pracy GUTW. Złożył studentom – seniorom gratulacje a także życzył z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dalszych osiągnięć oraz zdrowia do podejmowania kolejnych wyzwań. Wykład na temat historii kolęd wygłosiła Anna Biernat. (more…)


 4. Seniorzy wspierają potrzebujących

  Grudzień 10, 2017 by Redaktor

  Grupa „Rękodzieło” działająca w ramach GUTW wykonuje na drutach i szydełku prace z włóczki. Prezentuje swoje wytwory na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W tym roku po raz czwarty zostało przygotowane stoisko, na którym można było podziwiać i nabyć za przysłowiową złotówę: bombki, aniołki, mikołaje, serwetki, skarpety i inne włóczkowe cudeńka. Do grupy należy 5 studentek GUTW. Tegoroczne stoisko przygotowały Halina Krzyżak i Anna Biernat. Zachęcały one odwiedzających do pomocy na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Gołuchowa. (more…)


 5. O Powstaniu Wielkopolskim – wykład Włodzimierza Łęckiego

  Grudzień 7, 2017 by Redaktor

  W dniu 7 grudnia 2017 r. wykład dotyczący Powstania Wielkopolskiego z okazji zbliżającej się 100 rocznicy jego wybuchu wygłosił dla GUTW w Gołuchowie dr Włodzimierz Łęcki .

  Na spotkanie przybyło wielu studentów – seniorów, zaproszonych gości m.in. Eugeniusz Małecki – były wojewoda kaliski, Patrycja Wojtkowiak-Walerowicz – dyrektor Centrum Kultury „Zamek”  oraz Maciej Szala – nauczyciel historii i uczniowie z gołuchowskiego gimnazjum. Wszystkich uczestników spotkania powitała przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak i poprosiła Eugeniusza Małeckiego o przedstawienie sylwetki wykładowcy, jego pasji oraz zasług dla Wielkopolski. (more…)


 6. Karolina Czajkowska o zdrowiu i kosmetykach

  Listopad 30, 2017 by Redaktor

  „Zdrowie i kosmetyka- zagrożenia i alternatywy” to temat wykładu kosmetologa pani Karoliny Czajkowskiej, z którym zapoznała słuchaczy GUTW 30 listopada 2017r.

  Poznaliśmy budowę skóry człowieka i jej potrzeby, by łatwiej zrozumieć, jak ważna  jest wiedza o kosmetykach, których  używamy, bo konserwanty zawarte w kosmetykach przenikają do naszego ciała i są zauważalne w krwi i w moczu. (more…)


 7. PERŁY PRZYRODY – wykład Przemysława Żurawlewa

  Listopad 23, 2017 by Redaktor

  23 listopada  gołuchowski GUTW gościł miłośnika przyrody Przemysława Żurawlewa.  To nasze pierwsze spotkanie z autorem i współautorem wielu artykułów i notatek głównie z zakresu ornitologii („Ptaki Doliny Prosny”, „Przyroda Powiatu Pleszewskiego”, „Niezwykła Przyroda Powiatu Pleszewskiego”). Poza badaniem życia ptaków jest też zafascynowany ważkami, motylami, płazami i gadami krajowymi. Zajmuje się także fotografią przyrodniczą.

  Temat wykładu brzmiał „PERŁY PRZYRODY POWIATU PLESZEWSKIEGO”. (more…)


 8. Promocja książki Andrzeja Szymańskiego

  Listopad 20, 2017 by Redaktor

  Jak poinformował Andrzej Kubiak, 21 listopada o 17.00 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbędzie się promocja nowej książki i wykład dr Andrzeja Szymańskiego ” Z dziejów młynarstwa i piekarnictwa w Pleszewie”.

  Książka została wydana przez Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne i Muzeum Regionalne w Pleszewie. (more…)


 9. Debata z przedstawicielami Policji

  Listopad 9, 2017 by Redaktor

  W dniu 09.11.2017 studenci GUTW gościli przedstawicieli Komendy Policji w Pleszewie. Odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

  W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie nadkom. Tomasz Mimier, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Anita Piechocka, profilaktyk społeczny – mł.asp. Monika Lis- Rybarczyk, kierownik Posterunku Policji w Gołuchowie – asp. szt. Kazimierz Pływaczyk oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Gołuchowie. Debatę poprowadził podkom. Bartosz Nowicki. (more…)


 10. Wykład Pawła Dolaty

  Listopad 2, 2017 by Redaktor

  W czwartek 2 listopada słuchacze Gołuchowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali 1. część prelekcji „Bergen i zachodnia Norwegia” Pawła T. Dolaty z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.

  Przyrodnik i ornitolog z zamiłowania przedstawił wiele zdjęć obrazujących krajobrazy, przyrodę, zabytki i migawki z życia codziennego tej części niezwykłego kraju, m.in. np. 612-metrowy wodospad Langfoss, uznany przez CNN za jeden 10 najpiękniejszych na świecie. (more…)