4 miejsce Stanisława Podymskiego na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie

28 września 2018 by Redaktor

Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie zapisał się w historii Turnieju Muzyków Prawdziwych, którego gospodarzem i organizatorem jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W gronie laureatów Turnieju znalazł się nasz kolega Stanisław Podymski. Razem z nim na scenie wystąpili muzycy z całej Polski, prezentując dziedzictwo regionów i nowatorskie interpretacje muzyki korzeni. 

W szranki stanęli soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze i zespoły wokalno- instrumentalne. Celem Turnieju jest promocja polskiej i środkowoeuropejskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach. Tegoroczna, czwarta edycja odbyła się w dniach 6 – 9 września 2018.

Nasz kolega zaprezentował utwór pt. „Polka jarocinka” – będący odpowiedzią na pytanie „Skąd jestem?”. Jego występ został wysoko oceniony przez jury i zakwalifikowany do koncertu finałowego, który odbył się 9 września w sali symfonicznej. Znalazł się on w dziesiątce najlepszych wykonawców. W końcowej klasyfikacji Stanisław Podymski zajął 4 miejsce! Informację o jego twórczości zamieszczono na stronie Turnieju w zakładce:

Koncert finałowy odbył się w gmachu Filharmonii Szczecińskiej.

Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie – perła architektoniczna wybudowana w 2014 roku w miejscu przedwojennego Konzerthausu.

Koncert inauguracyjny oraz koncert finałowy z udziałem laureatów Turnieju odbył się w sali symfonicznej Filharmonii, która nazywana jest Salą Słoneczną. Jakość akustyczna tego pomieszczenia porównywana jest do jakości sali koncertowej Filharmoników Wiedeńskich, a widownia liczy blisko tysiąc miejsc.

 

Halina Krzyżak

 


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.