Debata z przedstawicielami Policji

9 listopada 2017 by Redaktor

W dniu 09.11.2017 studenci GUTW gościli przedstawicieli Komendy Policji w Pleszewie. Odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie nadkom. Tomasz Mimier, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Anita Piechocka, profilaktyk społeczny – mł.asp. Monika Lis- Rybarczyk, kierownik Posterunku Policji w Gołuchowie – asp. szt. Kazimierz Pływaczyk oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Gołuchowie. Debatę poprowadził podkom. Bartosz Nowicki.
Podczas spotkania policjanci omówili tematy związane z bezpieczeństwem seniorów.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, główne cele jej wdrożenia oraz jak z niej korzystać przedstawił asp.szt. Mariusz Krawczyk. Temat nowej koncepcji służby dzielnicowych i sylwetki gołuchowskich dzielnicowych przybliżyła mł.asp. Monika Lis-Rybaczyk.

Przedstawiono aplikację mobilną Moja Komenda. Mowa była o pracy dzielnicowych i ich roli w zapewnieniu bezpieczeństwa starszym ludziom.

Posterunkiem Policji w Gołuchowie kieruje asp.szt. Kazimierz Pływaczyk. Nasi dzielnicowi to:

REJON 14  – mł.asp. Tomasz Jędrzejak  /Gołuchów/

REJON 15  – asp. Krystian Pawlak /Kościelna Wieś , Borczysko/

REJON 16 – mł.asp.Mariusz Taszarek  /Kuchary, Popówek, Jedlec, Tursko, Macew, Bogusław, Bogusławice, Pleszówka, Bielawy/ 

REJON 17 – st.sierż. Tomasz Prais  /Kajew, Wszołów, Cieśle, Kucharki, Szkudła,  Czerminek, Czechel, Karsy, Krzywosądów, Przekupów, Żychlin/

W dyskusji poruszono problem ograniczenia prędkości na drodze biegnącej przez Bielawy, na miejsca nagminnego przekraczania prędkości na ulicach Gołuchowa, na zaśmiecanie przez kierowców ścieżki rowerowej na trasie Czerminek – Gołuchów oraz potrzebie weryfikacji praw jazdy. Seniorzy pytali jak się zachować, gdy dzwoni nieznany numer. Odpowiadając na to pytanie i przypominając o tym jak się zachować w przypadku próby tzw. oszustwa na wnuczka lub policjanta  nadkom. Tomasz Mimier zaproponował zorganizowanie przez GUTW ćwiczeń z asertywności. Poprosił też, by w spotkaniach i  rozmowach prywatnych w środowisku seniorów poruszać także te tematy, aby informować się nawzajem o zagrożeniach ze strony między innymi nieuczciwych sprzedawców i osób podających się za pracowników różnych zakładów i instytucji.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy gościom za wysłuchanie naszych uwag na temat bezpieczeństwa i problemów seniorów gminy Gołuchów. Życzymy wielu sukcesów w odpowiedzialnej pracy i spokojnych, radosnych chwil z najbliższymi.

Tekst i zdjęcia: Anna Biernat

Słuchacze GUTW interesowali się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Poruszano także temat oszustw, na które szczególnie narażeni są seniorzy.

Tekst: Anna Biernat

Zdjęcia: Andrzej Kubiak i Anna Biernat


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.