Karolina Czajkowska o zdrowiu i kosmetykach

30 listopada 2017 by Redaktor

„Zdrowie i kosmetyka- zagrożenia i alternatywy” to temat wykładu kosmetologa pani Karoliny Czajkowskiej, z którym zapoznała słuchaczy GUTW 30 listopada 2017r.

Poznaliśmy budowę skóry człowieka i jej potrzeby, by łatwiej zrozumieć, jak ważna  jest wiedza o kosmetykach, których  używamy, bo konserwanty zawarte w kosmetykach przenikają do naszego ciała i są zauważalne w krwi i w moczu.

Pani kosmetolog zachęcała do czytania składu kosmetyków i przedstawiła ich szkodliwe składniki oraz oznaczenia szkodliwych detergentów.

Poznaliśmy między innymi składniki pomadek, którymi kobiety chętnie malują usta:  wazelina, parafina, silikony, kadm, chrom, aluminium i ołów.

Omówiono też skład i wpływ na nasz organizm żeli antybakteryjnych, żeli do kąpieli  i innych środków myjących i zapobiegających poceniu się. Wiemy także, co dzieje się z ciałem po pomalowaniu paznokci.

Pani kosmetolog zapoznała nas także z  alternatywnymi  sposobami dbania o czystość i świeżość naszego ciała. Najważniejsze to naturalne mydła i pasta do zębów bez fluoru.

Na zakończenie wykładu poznaliśmy wybrane kosmetyki Labolatorium TDC.

 

Wszyscy zainteresowani tematem i mający pytania do pani kosmetolog Karoliny Czajkowskiej mogą skorzystać z numeru telefonu – 788 622 182.

 

tekst i zdjęcia:

Anna Biernat


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.