Konkurs literacki – Marzec ’68

6 marca 2018 by Redaktor

Im dalej od ważnych historycznych wydarzeń, tym więcej ich uczestników i bohaterów. Zwłaszcza, gdy trudno o weryfikację głoszonych wspomnień.

    Mamy tego świadomość, bo w tym roku mija 50 lat od tamtych zdarzeń. Mimo to ogłaszamy konkurs pod hasłem „Mój Marzec 1968”. Czynimy to z nadzieją, że znajda się chętni by opisać, co wtedy robili, co myśleli, co rozumieli, lub przeciwnie, czego nie rozumieli, po której stronie wydarzeń byli, lub chociażby, co wtedy wiedzieli, co obserwowali.

Gdy przystępowano do budowy pomnika Poznańskiego Czerwca, w 1981 roku, nie było wątpliwości, że wśród ważnych dat na nim umieszczonych, będzie także 1968. Czy dziś byłoby podobnie? Czyż nie grozi nam pisanie historii od nowa? Tym bardziej dajmy świadectwo pokolenia! Napiszmy autentyczną historię każdego z nas, opowieść o tamtych wydarzeniach i stanie świadomości, o tym, co pamiętamy i jak zapisało się w naszej świadomości. Co tamte tygodnie zmieniły w naszym życiu, czy były ważne dla nas osobiście, dla kraju, czy tylko otarliśmy się o historię?

    Autor najciekawszej pracy będzie wypoczywał, wraz z osobą towarzyszącą, przez cztery dni w otoczeniu wielkopolskiej przyrody, a dokładniej w pensjonacie w Puszczykowie. Przewidziane są także wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą liczyć na publikację. W ten sposób powstanie „księga marcowa” naszych czytelników.

    Na teksty czekamy do końca marca 2018!!  Prace można przysyłać, wraz z wypełnioną karą zgłoszenia, albo na adres e-mail: konkurs@brawosenior.pl, albo tradycyjną pocztą na adres Redakcja „Brawo Senior”, ul. Młyńska 14/13, 61-730 Poznań.

Więcej na stronie www.brawosenior.pl

-- 
Z wyrazami szacunku
Jerzy Jernas

Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.