Księga Pamięci

16598-2

Księga Pamięci to miejsce refleksji i wspomnień. Pamiętamy o tych, których już nie ma z nami. Ze szczególnym wzruszeniem i żalem wspominamy osoby bliskie, towarzyszy naszej ziemskiej podróży.

 

Wspominamy kolegę TADEUSZA STASZAKA

W dniu 13.08.2020 r. z głębokim żalem pożegnaliśmy kolegę Tadeusza Staszaka.  

Miał 67 lat i do końca życia był człowiekiem niezwykle aktywnym.
Z wielkim zaangażowaniem działał na niwie społecznej i sportowej. Jako radny Gminy Gołuchów reprezentował społeczność wsi Jedlec. Starał się o rozwój swojej rodzinnej miejscowości, czym zaskarbił sobie szacunek mieszkańców tej wsi oraz sympatię koleżanek i kolegów.

(more…)

 

Wspomnienie o koleżance Krystynie Buchwald

Nasza koleżanka Krystyna, studentka GUTW w Gołuchowie odeszła od nas 18 sierpnia 2020 roku w Warszawie.

Z wielkim żalem żegnamy Ciebie, Droga Krysiu. Jeszcze tak niedawno byłaś z nami na wykładach. Dziś trudno nam przyjąć do wiadomości Twoje odejście. Miałaś tyle wigoru i radości życia.

(more…)

 

POŻEGNANIE KOLEGI WACŁAWA MAJCHRZAKA

W dniu 25 października zmarł nasz nieodżałowany kolega Wacław. Długo zmagał się z ciężką chorobą, a jednak do końca działał na rzecz społeczności, w której żył i pracował z wielkim zaangażowaniem.

Był współzałożycielem Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Programowej. Z wielką troską podejmował trudne zadania mając na względzie dobro seniorów. Wykazywał się przy tym niespotykanym zmysłem organizacyjnym.

(more…)

Wspomnienie o koleżance Helenie Stachowskiej

Czas jest nieubłagany i nie można powiedzieć, że leczy rany. Naszą koleżankę Helenę Stachowską pożegnaliśmy już ponad rok temu i ciągle smutek po stracie, jakiej doznaliśmy, jest bardzo dotkliwy. Pani Helena była najstarszą studentką GUTW. W tym roku obchodziłaby 90 urodziny. Zmarła 12 lipca 2019 r. Była dyrektorem Banku Spółdzielczego w Gołuchowie. Osoba znana i bardzo szanowana w Gołuchowie, ogromie lubiana w gronie studentów GUTW. (more…)

Odszedł nasz kolega Jerzy Twardowski

 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – Student GUTW Jerzy Twardowski urodzony w dniu 11 stycznia 1939 r. w Kucharkach odszedł od nas na zawsze. Pożegnaliśmy kolegę Jurka z wielkim smutkiem.

Był aktywnym studentem GUTW, należał też do zespołu tanecznego i chóru. Dał się poznać jako człowiek o wielkim sercu. Cenili go sąsiedzi i współpracownicy. Za swoją działalność otrzymał tytuł „Spoko Senior”. (more…)

 

POŻEGNANIE BARBARY HELENY WOJTCZAK

W dniu 16 marca pożegnaliśmy naszą koleżankę Barbarę Helenę Wojtaczak. Dla GUTW to ogromna strata. Trudno się z nią pogodzić. Z zaangażowaniem pełniła funkcję w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Senior XXI. Aktywnie pracowała w gołuchowskim Gminnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku – uwieczniała miłe i ważne chwile robiąc zdjęcia. Podczas pracy zawodowej uczyła języka niemieckiego w SP1 w Pleszewie i SP w Kucharkach. Prowadziła też zajęcia z języka niemieckiego w GUTW. Była tłumaczem podczas wyjazdów do Niemiec. Działała w Kole Emerytów. Za swą aktywną pracę została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Basia miała dopiero 71 lat. Mogłaby jeszcze dużo zrobić dla innych, gdyby tak szybko nie odeszła. (more…)

 

Odszedł nasz kolega Stefan Skąpski

W piątek 3 marca 2017 r. z wielkim żalem żegnaliśmy naszego uniwersyteckiego kolegę Stefana Skąpskiego. Przez 5 lat spotykaliśmy się z nim na cotygodniowych wykładach. Delegacja GUTW uczestniczyła w Jego ostatnim pożegnaniu – w mszy św. i ostatniej drodze na cmentarz. Przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak, wygłosiła następujące słowa:

Drogi Stefanie,
Osiągnąłeś piękny wiek pozostawiając wspomnienie o sobie jako prawym i
skromnym człowieku. Wesoły, uśmiechnięty i pełny życia – właśnie taką będziemy pamiętać Twoją miłą fizjonomię.  (Więcej…)

 

Janka Jędraszek – na zawsze w naszej pamięci

Janka J 2

W czerwcu pożegnaliśmy naszą koleżankę Jankę Jędraszek. Dla społeczności GUTW to ogromna strata. Trudno się z nią pogodzić. Janka z oddaniem uczestniczyła w zajęciach naszego Uniwersytetu. Była przemiłą osobą, pełną delikatności, taktu i wyczucia. Z energią i zaangażowaniem potrafiła mobilizować do czynu. Oddana przyjaciółka. Kochająca żona. Wspaniała kobieta.

Janko, wszystkim nam bardzo brakuje Twego ciepła, pogody ducha, dobroci serca.  Zarażałaś nas swym optymizmem, spokojem, napawałaś wiarą w ludzi. Zawsze miałaś w zanadrzu serdeczny uśmiech. (Więcej…)

Pożegnaliśmy naszego PROFESORA Mariana Walczaka !!!

Św. pamięci prpf WalczakSmutny był to dla nas czas (trzecia dekada czerwca), a najsmutniejszy czwartek  26.06.15, gdyż uświadomiliśmy sobie, iż jest to nasz ostatni ziemski kontakt z prof. dr hab. Marianem  WALCZAKIEM. Uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych naszego doradcy i nieprzeciętnego człowieka członkowie delegacji GUTW w Gołuchowie: Mirosława Grzymska, Halina Krzyżak, Wacław Majchrzak, Marian Walczak, uświadomili sobie w trakcie wystąpień w Kościele parafialnym pw. św. Marcina w Jarocinie i na cmentarzu komunalnym, jak ważną osobowością był prof. Marian Walczak również dla innych ośrodków naukowych i instytucji a nade wszystko dla ludzi. (Więcej…)

 

 

Pożegnanie dra Jarosława Szczotkiewicza

aSA42903szczotkiewicz-150x150W dniu 24.01.2015 r. odbył się pogrzeb dr Jarosława Szczotkiewicza – członka Naukowego Zespołu Doradczego naszego GUTW. Miał 82 lata. Był żegnany przez rodzinę, kolegów nauczycieli, uczniów, przyjaciół i znajomych.

Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym w Pleszewie. W tym pożegnaniu uczestniczyła delegacja naszego uniwersytetu: Halina Krzyżak, Wacław Majchrzak, Mirosława Grzymska, Barbara Wojtczak, Stanisław Podymski. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, a przewodnicząca Zarządu GUTW pożegnała drogiego nam kolegę Jarosława. (Więcej…)

Żegnamy kolegę Kazimierza Strumińskiego

Z wielką przykrością odnotować musimy fakt, iż w dniu 16 października 2012 r. zmarł nasz nieodżałowany kolega, słuchacz GUTW – Kazimierz Strumiński. Był aktywnym członkiem, z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w zajęciach organizowanych w ramach naszego Uniwersytetu. Nie opuścił żadnego wykładu ani spotkania w grupach fakultatywnych. Podczas uroczystości zakończenia I semestru odebrał zaszczytne wyróżnienie za sumienne uczestnictwo w zajęciach. Pan Kazimierz słynął z ogromnego poczucia humoru, był lubiany przez wszystkich. (Więcej…)

 

Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.