Księga Pamięci

16598-2

Księga Pamięci to miejsce refleksji i wspomnień. Pamiętamy o tych, których już nie ma z nami. Ze szczególnym wzruszeniem i żalem wspominamy osoby bliskie, towarzyszy naszej ziemskiej podróży.

 

Odszedł nasz kolega Stefan Skąpski

W piątek 3 marca 2017 r. z wielkim żalem żegnaliśmy naszego uniwersyteckiego kolegę Stefana Skąpskiego. Przez 5 lat spotykaliśmy się z nim na cotygodniowych wykładach. Delegacja GUTW uczestniczyła w Jego ostatnim pożegnaniu – w mszy św. i ostatniej drodze na cmentarz. Przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak, wygłosiła następujące słowa:

Drogi Stefanie,
Osiągnąłeś piękny wiek pozostawiając wspomnienie o sobie jako prawym i
skromnym człowieku. Wesoły, uśmiechnięty i pełny życia – właśnie taką będziemy pamiętać Twoją miłą fizjonomię.  (Więcej…)

 

Janka Jędraszek – na zawsze w naszej pamięci

Janka J 2

W czerwcu pożegnaliśmy naszą koleżankę Jankę Jędraszek. Dla społeczności GUTW to ogromna strata. Trudno się z nią pogodzić. Janka z oddaniem uczestniczyła w zajęciach naszego Uniwersytetu. Była przemiłą osobą, pełną delikatności, taktu i wyczucia. Z energią i zaangażowaniem potrafiła mobilizować do czynu. Oddana przyjaciółka. Kochająca żona. Wspaniała kobieta.

Janko, wszystkim nam bardzo brakuje Twego ciepła, pogody ducha, dobroci serca.  Zarażałaś nas swym optymizmem, spokojem, napawałaś wiarą w ludzi. Zawsze miałaś w zanadrzu serdeczny uśmiech. (Więcej…)

Pożegnaliśmy naszego PROFESORA Mariana Walczaka !!!

Św. pamięci prpf WalczakSmutny był to dla nas czas (trzecia dekada czerwca), a najsmutniejszy czwartek  26.06.15, gdyż uświadomiliśmy sobie, iż jest to nasz ostatni ziemski kontakt z prof. dr hab. Marianem  WALCZAKIEM. Uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych naszego doradcy i nieprzeciętnego człowieka członkowie delegacji GUTW w Gołuchowie: Mirosława Grzymska, Halina Krzyżak, Wacław Majchrzak, Marian Walczak, uświadomili sobie w trakcie wystąpień w Kościele parafialnym pw. św. Marcina w Jarocinie i na cmentarzu komunalnym, jak ważną osobowością był prof. Marian Walczak również dla innych ośrodków naukowych i instytucji a nade wszystko dla ludzi. (Więcej…)

 

 

Pożegnanie dra Jarosława Szczotkiewicza

aSA42903szczotkiewicz-150x150W dniu 24.01.2015 r. odbył się pogrzeb dr Jarosława Szczotkiewicza – członka Naukowego Zespołu Doradczego naszego GUTW. Miał 82 lata. Był żegnany przez rodzinę, kolegów nauczycieli, uczniów, przyjaciół i znajomych.

Pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym w Pleszewie. W tym pożegnaniu uczestniczyła delegacja naszego uniwersytetu: Halina Krzyżak, Wacław Majchrzak, Mirosława Grzymska, Barbara Wojtczak, Stanisław Podymski. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, a przewodnicząca Zarządu GUTW pożegnała drogiego nam kolegę Jarosława. (Więcej…)

 

Żegnamy kolegę Kazimierza Strumińskiego

Z wielką przykrością odnotować musimy fakt, iż w dniu 16 października 2012 r. zmarł nasz nieodżałowany kolega, słuchacz GUTW – Kazimierz Strumiński. Był aktywnym członkiem, z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w zajęciach organizowanych w ramach naszego Uniwersytetu. Nie opuścił żadnego wykładu ani spotkania w grupach fakultatywnych. Podczas uroczystości zakończenia I semestru odebrał zaszczytne wyróżnienie za sumienne uczestnictwo w zajęciach. Pan Kazimierz słynął z ogromnego poczucia humoru, był lubiany przez wszystkich. (Więcej…)

 

Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.