Gazeta

RADUNIA nr 17 – 14.01.2021

Przesyłam noworoczny numer RADUNI z zagadkami, krzyżówką i zaproszeniem do
rozpoczęcia przygotowań jubileuszu dziesięciolecia NASZEJ UCZELNI.
Pozdrawiam noworocznie życząc pełnego dobrych dni roku 2021.
Anna Biernat

RADUNIA nr 16 – 21.12.20r.

Przesyłam świąteczny numer RADUNI z życzeniami dla studentów, sympatyków i przyjaciół naszego Uniwersytetu.
CZYTELNICY RADUNI – ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!
Anna Biernat

RADUNIA nr 15 – 10.12.20r.

Dziś przedstawiam 15. grudniowy numer Raduni z pomysłem na odnowienie bombek heklówką, wydzierganie bałwanka i sporą dawką kolędowych zagadek.
Pozdrawiam
Anna Biernat

RADUNIA nr 14 – 8.12.20r.

Przesyłam numer 14. RADUNI, w którym zachęcam do skorzystania z oferty OKL i przygotowywania świątecznych dekoracji z wnukami oraz przypominam o bardzo ważnej dla Wielkopolski 102 rocznicy wybuchu zwycięskiego POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.
Wkrótce następny przedświąteczny numer RADUNI wyjaśniający, co to jest heklówka.
Anna Biernat

RADUNIA nr 13 – 11.11.20r.

No i jest już 13. numer RADUNI. Z ciekawością sięgam do tej gazetki, w której Anna Biernat  wspomina dwóch naszych kolegów, przedstawia historię rogala świętomarcińskiego i zachęca do wywieszenia flagi na Święto Niepodległości.

RADUNIA nr 13

RADUNIA nr 12 – 22.10.2020 r.

Mamy kolejny numer RADUNI.
Czytelnicy numeru 12. RADUNI znajdą w nim informacje o sukcesie Muzeum Leśnictwa i legendy o gołuchowskim kamieniu.
Zapraszam.
Anna Biernat

RADUNIA nr 11 – 4.08.2020

Przedstawiam numer jedenasty RADUNI. W numerze tym czytelnicy znajdą historie o duchach z Gołuchowa, spis ulic naszej pięknej wsi i świetne rymowanki ze szkolnej gazetki „PRZECIEK”.
Pozdrawiam wakacyjnie
– Anna Biernat

RADUNIA nr 10 – 24.06.2020

Oto 10-ty numer RADUNI. Tym razem bez zagadki i przepisu na słodkości, ale z propozycją ciekawej książki polecanej przez Stanisława Podymskiego, zdjęciem małego żubra, informacjami o charytatywnych przysiadach i pompkach w wykonaniu gołuchowskich urzędniczek, strażaków oraz sportowców. Czytelnicy znajdą pomocne w planowaniu wakacyjnych wypraw informacje ze strony OKL oraz zaproszenie do udziału w V edycji akcji „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”. Pozdrawiam
Anna Biernat

RADUNIA nr9 – 5.06.2020

Oto dziewiąty numer RADUNI, w którym poza wzmiankami o pogodzie, przygotowaniach piłkarzy do historycznego sezonu III ligi, akcji „Zbiórka dla Agnieszki” i krzyżówce od Muzeum-Zamek, znajdziecie ciekawy tekst „LIST DO K” i zagadkę. Zapraszam też  do odwiedzania facebookowych stron OKL i Domu Dziecka w Pleszewie.
Miłej lektury.
Anna Biernat

RADUNIA nr 8 – 29.05.2020

Właśnie skończyłam numer 8 RADUNI. Jan Suder przesłał ciekawą „Opowieść z powiedzonkami” i już było łatwiej napisać kolejny numer. Niestety złośliwość przedmiotów martwych, do których niektórzy zaliczają komputer, spowodowała, że dziś straciłam trochę cennego czasu.
Ciekawe, kto odgadnie, jak nazywa się roślina, która jest tematem zagadki?
Miłego ostatniego majowego weekendu! Pozdrawiam
Anna Biernat

RADUNIA nr 7 – 12.05.2020.

Prezentujemy kolejny numer RADUNI. Czasopismo redagowane przez Annę Biernat spotyka się z dużym zainteresowaniem i ma już stałych czytelników. W najnowszym 7 numerze znajdziemy ciekawostki o kulinarnych zasługach króla Stanisława Leszczyńskiego, o owocach i cukierkach zwanych bergamotkami, o savarinie nazywanej inaczej babą i meringe, czyli bezie przez niektórych uważanej za popularnego murzynka. Możemy się dowiedzieć o  żywieniowych upodobaniach papieży.  (more…)

RADUNIA nr 6 – 2.05.2020.

W numerze 6 RADUNI przypomnienie o Dniu Flagi i święcie Matki Boskiej Królowej Polski. Będzie nieco na temat przestrzegania przepisów związanych z epidemią koronawirusa, a właściwie o niesubordynacji Polaków w tym zakresie. Jest pomysł na uczczenie 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz raport o zachorowaniach na COVID-19 w Wielkopolsce, w tym liczby dotyczące powiatu kaliskiego i pleszewskiego.
RADUNIA nr 6

 

RADUNIA NR5 – 17.04.2020.

Redaktorka czasopisma RADUNIA  – Anna Biernat już przesłała do opublikowania 5 numer gazetki. Możecie w niej znaleźć zagadki przybliżające sylwetki osób związanych z Gołuchowem, adres strony internetowej, na której można  uzyskać darmowe wykroje sprawdzonych maseczek ochronnych na twarz w trzech rozmiarach. Są też cenne informacje o ebookach – jak skorzystać z portali oferujących darmowe ebooki, kilka tytułów, które warto przeczytać oraz zaproszenie na wirtualne spotkanie z autorami książek, m.in. Anną Dziewit – Meller. (więcej)

RADUNIA NR4 – 6.o4.2020.

W tym wydaniu kilka słów na temat nierozważnego dokarmiania zwierząt i zanieczyszczania w ten sposób gołuchowskiego jeziora. Przeczytamy wiersz poetki Marii Mikołajczak z książki „Tkam” napisany ku pamięci Jana Pawła II, którego rocznica śmierci przypadła na 2 kwietnia oraz wiersz pt. „Biel i czerń” autorstwa Ani Biernat poświęcony ukochanej Babci. Nasza niestrudzona redaktorka RADUNI przedstawia kolejne propozycje, co robić w czasie pandemii. Opowiada też o życiu wychowanków Domu Dziecka w Pleszewie (więcej)

 

RADUNIA NR3 – 31.03.2020.

W trzecim numerze znajdziemy:
– komunikat OKL na temat zamknięcia zagrody żubrów i parku – arboretum,
– informację o uruchomieniu Centrum Informacji dla Seniorów – platforma ABCsenior.com,
– refleksje na temat niespodziewanego powrotu zimy,
– kolejne sprawdzone przepisy kulinarne(na żur na zakwasie, mazurek bakaliowy),
– pomysły na kolorowe pisanki dla mniej i bardziej zaawansowanych (więcej)

 

RADUNIA NR 2 – 28.03.2020.

Prezentujemy DRUGI numer gazetki zatytułowanej RADUNIA. Jej temat przewodni to: TEATR. Znajdziecie w niej Państwo ciekawe propozycje, jak spędzić czas w domu w dobie koronawirusa. Autorka – Anna Biernat proponuje m.in. wirtualną wyprawę do teatru, recenzję książki, która zapewni dobrą rozrywkę, przepis na coś pysznego – tym razem sos czosnkowy, przypomina o zmianie czasu zimowego na letni (dzisiaj śpimy krócej) oraz dołącza wykaz szpitali zakaźnych i stacji sanitarno-epidemiologicznych. (więcej…)

 

RADUNIA NR 1 -25.03.2020.

Gazetka pod tytułem „RADUNIA” zawiera kilka informacji, jak  sobie radzić w czasie epidemii koronawirusa. Znajdziemy też przepis na chleb, informacje o MUZEUM W CZASACH ZARAZY (Zobacz), jak zrobić wielkanocny koszyczek z opakowania po serku i zagadki. Może ktoś jeszcze będzie chciał pisać teksty do tej gazetki? Prosimy o przesyłanie własnych pomysłów na adres:
red_seniorzy21@o2.pl
Będzie to nowa forma działań GUTW w ramach sekcji dziennikarskiej. (więcej…)

Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.