Odszedł nasz kolega Jerzy Twardowski

10 czerwca 2018 by Redaktor

 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – Student GUTW Jerzy Twardowski urodzony w dniu 11 stycznia 1939 r. w Kucharkach odszedł od nas na zawsze. Pożegnaliśmy kolegę Jurka z wielkim smutkiem.

Był aktywnym studentem GUTW, należał też do zespołu tanecznego i chóru. Dał się poznać jako człowiek o wielkim sercu. Cenili go sąsiedzi i współpracownicy. Za swoją działalność otrzymał tytuł „Spoko Senior”.

W okresie pracy zawodowej zajmował różne odpowiedzialne stanowiska: pełnił funkcję przewodniczącego Gromadzkiej Rady Narodowej w Kucharkach, był przez wiele lat radnym Gminnej Rady Narodowej w Gołuchowie. Pracował jako kierownik poczty w Gołuchowie. Był też doręczycielem w swojej miejscowości, z czego najbardziej pamiętają go dzieci. Jako dobry wujek – listonosz przynosił nie tylko listy, ale dla dzieci miał zawsze cukierki, lizaki, jabłuszka itp.

 

W dniu pogrzebu ks. Dariusz w pożegnalnym przemówieniu powiedział wiele ciepłych słów pod jego adresem. Rzadko słyszy się o człowieku, który odchodzi, tak wiele dobrego.

Swojego dziadka wspominała wnuczka – opowiadała, jak uczył wnuki zasad dobrego zachowania. Chciał, aby wiedziały, jak postępować w różnych życiowych sytuacjach. Cieszył się sukcesami swej wnuczki. Bardzo mu zależało, żeby zdobyła wykształcenie, czekał na jej dyplom. Niestety, nie zdążył go zobaczyć.

 

W imieniu studentów – seniorów Jurka pożegnała przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak.  Podkreśliła jego zaangażowanie i zapał do działania a także pogodne usposobienie, którym zjednywał sobie ludzi. Był człowiekiem, którego wszyscy mile wspominają, dlatego tym większy smutek ogarnął przyjaciół  przybyłych na uroczystość pożegnalną. Jak bardzo był szanowany przez członków społeczności, w której żył i pracował, świadczy ich tłumna obecność, ponad 200 zamówionych w jego intencji mszy świętych i kwiaty, które wielkim stosem zakryły jego mogiłę. Żona Jurka – Ela zaprosiła rodzinę i delegacje na pożegnalne przyjęcie do remizy strażackiej.

Studenci GUTW na ostatnich zajęciach z żalem żegnali swego kolegę Ś.P. Jurka i uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Żegnaj drogi Jurku. Będzie nam Ciebie bardzo brakować w naszej studenckiej gromadzie. Cześć Twej Pamięci!

 

Halina Krzyżak
Przewodnicząca Zarządu GUTW

Wspomnijmy jedną z najmilszych chwil w jego życiu – wręczenie odznaki „Spoko Senior”


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.