Pożegnanie Barbary Heleny Wojtczak

16 marca 2018 by Redaktor

W dniu 16 marca pożegnaliśmy naszą koleżankę Barbarę Helenę Wojtaczak. Dla GUTW to ogromna strata. Trudno się z nią pogodzić. Z zaangażowaniem pełniła funkcję w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Senior XXI. Aktywnie pracowała w gołuchowskim Gminnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku – uwieczniała miłe i ważne chwile robiąc zdjęcia. Podczas pracy zawodowej uczyła języka niemieckiego w SP1 w Pleszewie i SP w Kucharkach. Prowadziła też zajęcia z języka niemieckiego w GUTW. Była tłumaczem podczas wyjazdów do Niemiec. Działała w Kole Emerytów. Za swą aktywną pracę została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Basia miała dopiero 71 lat. Mogłaby jeszcze dużo zrobić dla innych, gdyby tak szybko nie odeszła.

Mszę świętą odprawił ks. proboszcz Rafał Rydliński. W uroczystości wzięło udział wielu przyjaciół, znajomych i rodzina oraz delegacje szkół, w których pracowała. Liczną grupą byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy  z wielkim bólem odprowadzili na cmentarz swoją koleżankę. Nie zabrakło zaprzyjaźnionych działaczy z Erkner, którzy znali Basię z zagranicznych wyjazdów. Pożegnalne słowa powiedziała przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Irena Skowrońska. W imieniu studentów – seniorów mowę pożegnalną wygłosiła przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak.

„Droga Basiu!

Żegnam Cię w imieniu Studentów Gminnego Uniwersytetu III Wieku w Gołuchowie i Stowarzyszenia Senior XXI.

Jest bardzo trudno wypowiadać to słowo „żegnam”, bo chcielibyśmy widywać Cię nadal w naszym zespole, w którym zawsze dzielnie pracowałaś.

Mówi się „Człowiek jest wart tyle, ile po sobie zostawił”. Ty, kochana Basiu zostawiłaś wiele miłych wspomnień. Będzie nam Ciebie przypominać album ze zdjęciami, które robiłaś przy każdej okazji. Byłaś zawsze z nami, gdy potrzeba było tłumacza języka niemieckiego podczas wyjazdów do przyjaciół w Niemczech. Z powodzeniem prowadziłaś też lekcje języka niemieckiego na naszym Uniwersytecie. Udzielałaś się w chórze i zespole tanecznym.

Podczas naszych spotkań opowiadałaś mi o swoich synach i wnukach. Jakże szczęśliwa byłaś, gdy mówiłaś o ich osiągnięciach w nauce, zdobywanych laurach w różnych konkursach i olimpiadach.

Droga Basiu, żegnamy Cię dzisiaj ze smutkiem. Będzie nam Ciebie bardzo brakować. Pozostaniesz w naszej pamięci jako dobry, życzliwy człowiek. Dla każdego miałaś dobre rady. Towarzyszyła Ci radość życia, ciekawość świata i potrzeba  zdobywania wiedzy. Z optymizmem patrzyłaś w przyszłość.  I taka pozostaniesz w naszej pamięci, kochana Basiu – zawsze pogodna, dowcipna, pełna energii.

Teraz żegnaj tu na Ziemi i do zobaczenia po drugiej stronie. ..”

Halina Krzyżak

 

Zdjęcia z ostatniej wycieczki z Basią do Niemiec i kilka słów pożegnania nadesłał Andrzej Kubiak:

„IN MEMORIAM BARBARY HELENY
 .. zawsze nasi bliscy zbyt szybko odchodzą.. tak to określił celebrans nabożeństwa żałobnego w minioną sobotę. ale pozostaną w naszej pamięci. Aby tę pamięć utrwalić, w załączeniu parę fotek z naszego wspólnego wyjazdu w ub. roku do Bawarii. Na ten rok planowaliśmy również Niemcy, ale ten plan już i innym składzie.”

 

 


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.