Sportowe zakończenie XIII semestru GUTW

14 czerwca 2018 by Redaktor

W dniu 14 czerwca 2018 r. zakończyliśmy zajęcia XIII semestru Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie. Uroczystość podsumowująca odbyła się w posesji naszego kolegi Stanisława Podymskiego.

W spotkaniu wzięli udział licznie przybyli studenci oraz goście, władze samorządowe reprezentowała zastępca wójta Gołuchowa pani  Krystyna Kubiak. Zebranych serdecznie powitała prezes Stowarzyszenia Seniorzy XXI Irena Darowna.

Prowadząca uroczystość przewodnicząca Zarządu GUTW Halina Krzyżak złożyła sprawozdanie z działalności Uniwersytetu w XIII semestrze (w załączeniu)Następnie poprosiła o uczczenie minutą ciszy zmarłego kolegi Ś.P. Jerzego Twardowskiego. Podziękowała studentom, którzy uczestniczyli w jego ostatniej drodze.

Pani wójt została poproszona o  wręczenie pisemnych podziękowań studentom- seniorom, którzy prowadzili zajęcia GUTW. Otrzymali je:

Marian Walczak – kierowanie sekcją TURYSTYKA i KRAJOZNAWSTWO,

Aurelia Walczak – kierowanie sekcją ROBÓTKI PRAKTYCZNE w ramach Akademii Żaka,

Stanisław Podymski – kierowanie sekcją MINISIATKÓWKA w ramach Akademii Żaka,

Anna Biernat – kierowanie sekcją AEROBIK,

Jadwiga Koszyczarska – kierowanie sekcją GIMNASTYKA AZJATYCKA.

Halina Krzyżak podziękowała dyrektor biblioteki pani Elżbiecie Kłakulak za kolejny rok owocnej współpracy, prowadzącej zajęcia pani Magdalenie Rupiczak-Kasprzak i wszystkim studentom za pracę w sekcji KOMPUTERY I DOBRA KSIĄŻKA. Podziękowała też  Katarzynie Marcinkowskiej prowadzącej zajęcia sekcji JĘZYK NIEMIECKI oraz studentom-seniorom za aktywny udział we zajęciach i wykładach, których odbyło się 11.

Z kolei kol. Stanisław Podymski opowiedział o swojej pracy w Akademii Żaka z grupą „Minisiatkówka”. Przedstawił osiągnięcia, medale i puchary. Poprosił panią zastępcę wójta Krystynę Kubiak  i przewodniczącą Zarządu GUTW Halinę Krzyżak o wręczenie pamiątkowych pucharów 15-stu siatkarkom. Atmosfera sięgnęła zenitu – zapanowała ogólna radość.

Po części oficjalnej studenci – seniorzy wzięli udział w zawodach sportowych. A oto wyniki poszczególnych konkurencji:

„Rzut do kosza”- sędziował Marian Walczak

Panie:

I miejsce – Helena Szymoniak
II miejsce – Maria Kłakulak
III miejsce – Kazimiera Gałecka

Panowie:

I miejsce – Zygmunt Sas

II miejsce Antoni Razik

„Rzut obręczą hula-hop” – sędziował Wojciech Walczak

I miejsce – Małgorzata Kubiak

II miejsce – Magdalena Zasieczna

III miejsce – Wojciech Walczak

Gra w bule – sędziował Andrzej Darowny

I miejsce – Krzysztof Kordon

II miejsce – Małgorzata Kubiak

III miejsce – Anna Biernat

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, które wręczyła prezes Stowarzyszenia „Senior XXI” Irena Darowna. Przewodnicząca Halina Krzyżak podziękowała także przedstawicielom GUTW uczestniczącym w III Powiatowej Olimpiadzie Senioralnej i przypomniała jej przebieg: „W tym semestrze pierwsze zawody odbyły się 23 marca w Gołuchowie i to my je zorganizowaliśmy. Następne były w Gizałkach, Dobrzycy, Czerminie, Choczu i Pleszewie. Jako opiekun tej grupy bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów, a szczególnie Annie Biernat, która zajmowała się przygotowaniem naszej drużyny do współzawodnictwa i dzielnie starała się o najlepsze wyniki.”

Po emocjach sportowych wniesiono na stoły pieczone kiełbaski, bułki, a potem „szneki z glancem” i kawę. Uroczystość zakończyły występy zespołu wokalnego TRIO i Stanisława Podymskiego, którzy rozbawili całą publiczność swymi utworami śpiewanymi i granymi po mistrzowsku na harmonijce ustnej.W maju uczestniczyli w konkursie piosenki biesiadnej w Jarocinie, gdzie w nagrodę otrzymali piękne statuetki w kształcie mikrofonu.

Wszyscy rozśpiewani i szczęśliwi rozchodzili się do domów.

-Halina Krzyżak

Sprawozdanie z działalności GUTW w XIII semestrze (Tutaj)

Oto fotograficzna dokumentacja przebiegu imprezy – zdjęcia wykonał Andrzej Kubiak


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.