Spotkanie autorskie z Anetą Ponomarenko

20 maja 2014 by Redaktor

Dnia 15 maja 2014r. w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów gościła pisarka Aneta Ponomarenko – z urodzenia kaliszanka, obecnie warszawianka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów menadżerskich. Autorka książek o zabarwieniu kryminalnym z cyklu „Calisiana”: „Strażnik skarbu „oraz „Dom śmierci”, których akcja dzieje się w Kaliszu.

Pisarka traktuje pisanie, jako hobby, gdyż zawodowo pracuje, jako urzędnik. Ma mnóstwo zainteresowań, lecz stałą i niezmienną jej pasją jest czytanie i muzyka. Podczas spotkania opowiadała skąd się wziął pomysł na tego typu literaturę i dlaczego wybrała właśnie XIX-wieczny Kalisz, jako miejsce swych powieści. Zdradziła także, iż akcję następnej swej książki chciałby umieścić w Gołuchowie oraz, że już zaczęła gromadzić potrzebne do tego materiały historyczne. Pani Aneta łatwo nawiązała kontakt z licznie zgromadzoną publicznością, która słuchała jej z bardzo dużym zainteresowaniem. Chętnie odpowiadała również na zadawane pytania. Spotkanie, którego organizatorami byli Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Seniorzy XXI przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

tekst ze strony internetowej: http://goluchow.pl/dla_mieszkanca/wiadomosci/218/wiadomosc/70268/spotkanie_autorskie_z_aneta_ponomarenko


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.