„W zdrowym ciele zdrowy duch” – wykład Moniki Matyjaszczyk

25 lutego 2018 by Redaktor

KOPERTA ŻYCIA

W dniu 13.03.2017r. odbył się pierwszy  w XI semestrze wykład Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie zatytułowany „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Prowadziła go pani Monika Matyjaszczyk. Wykład obejmował zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki prozdrowotnej, aktywności fizycznej seniorów, zdrowego odżywiania oraz różnych form wypoczynku osób w wieku starszym.

Prelegentka podała kilka wskazówek, które mają wpływ na poprawę komfortu życia seniorów: bądźmy zawsze pogodni, unikajmy sytuacji stresowych, otaczajmy się ludźmi przyjaznymi dla nas, starajmy się zawsze myśleć
pozytywnie, jak najczęściej się uśmiechajmy, prowadźmy aktywny tryb życia, urządźmy sobie bezpieczny dom bez barier. Bardzo ważne jest, ażeby seniorzy mieli w widocznym miejscu numery telefonów do rodziny, lekarza, pogotowia, by w przypadku zagrożenia życia móc szybko zadzwonić po pomoc.
Wszystkim słuchaczom prelekcji wręczono karty informacyjne i omówiono dokładnie sposób ich wypełnienia i miejsce przechowywania tzw. KOPERT ŻYCIA.
KOPERTA ŻYCIA powinna być przechowywana w lodówce, na której powinien być umieszczony znaczek KOPERTY ŻYCIA. Jest to bardzo ważne w przypadku przyjazdu do pacjenta lekarza lub zespołu ratunkowego. Dzięki tej karcie szybko będzie można dowiedzieć się, na co pacjent choruje i jakie przyjmuje leki, lub na co jest uczulony. Ułatwi to pracę zespołom ratunkowym.
Irena Darowna
KOPERTA ŻYCIA (pobierz)
Więcej na temat KOPERTY ŻYCIA (tutaj)
Jak wypełnić KOPERTĘ ŻYCIA? (tutaj)
Naklejka na lodówkę ze znakiem KOPERTY ŻYCIA (tutaj)
Można skorzystać także z darmowej Aplikacji Życia ICE. Umożliwia ona przechowywanie w telefonie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. oraz możliwość przechowywania dokumentacji medycznej w formie fotogalerii. Jest to bardzo przydatne w sytuacji konieczności udzielenia pierwszej pomocy w nagłym wypadku przez służby ratownicze. ICE umożliwi skontaktowanie się służb ratowniczych z wskazanymi osobami w celu uzyskania przydatnych informacji.
Pobierz darmową Aplikację Życia ICE (tutaj)
google app

Koperta Życia

kontakt@kopertazycia.pl
Tel. 531 112 112

Koperta Życia na Facebooku – Bądź na bieżąco


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.