Z muzyką zawsze weselej – pożegnanie lata w Ostrzeszowie

1 października 2019 by Redaktor

Dzień 24 września 2019 r. zostanie w pamięci seniorom – studentom  Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrzeszowa jako miłe wspomnienie. Przy muzyce żegnali lato. Na zaproszenie prezesa Zarządu UTW Małgorzaty Łuczak na deskach Strzelnicy w Ostrzeszowie gościli nasi muzycy.  Zespół TRIO występujący w składzie: Maria Horzowska, Magdalena Zasieczna i Wojciech Walczak zaprezentował walce, tanga i piosenki folklorystyczne, zaś Stanisław Podymski na organkach – instrumencie, przy którym przez lata bawili się młodzi ludzie, zagrał polki, oberki i inne skoczne melodie.

Studenci UTW tańczyli i śpiewali w rytm muzyki, a szum lasu swoim szmerem potęgował wrażenie, że cały świat uczestniczy w tym śpiewie. Na koniec p. Stasiu wykonał utwór pt. „Zachodzi zmrok” poświęcony Karolowi Wojtyle. Melodia niosła się aż do pięknego Ostrzeszowa, a wszyscy w zadumie wspominali naszego papieża.

Spotkanie nie było ograniczone tylko do muzyki i tańców. Uczestnicy mieli możliwość wypicia kawy, zjedzenia pysznego pączka a także delektować się kiełbaską z bigosem, z kwaszonymi ogórkami, które zaprawiła koleżanka Gosia i posmakować chleba ze smalcem przygotowanym przez koleżankę Anię.

Atmosfera była przecudna, wszyscy świetnie się bawili. Przy pięknie przybranych stołach toczyły się żartobliwe i poważne rozmowy. Ich efektem były wspólne ustalenia członków Zarządu UTW w Ostrzeszowie i GUTW w Gołuchowie o kolejnym spotkaniu zaprzyjaźnionych Uniwersytetów. Tym razem wizytę złożą studenci z Ostrzeszowa w naszej miejscowości zwanej Perłą Południowej Wielkopolski. Zaprosimy ich do Zamku Działyńskich – Czartoryskich, pięknego parku i Muzeum OKL. Będzie okazja do rewanżu.

Pragnę dodać, że członkowie naszego Uniwersytetu po raz drugi gościli w Ostrzeszowie. W dniu 27 czerwca nasi muzycznie utalentowani studenci  występowali na imprezie zakończenia semestru w szesnastolecie działalności ostrzeszowskiego UTW.

TRIO i solo Stasia na organkach cieszy się wielką popularnością, np. 20 września gościli na konkursie w Czerminie, a wcześniej 18 czerwca na konkursie w Krotoszynie. Ich występy są wysoko oceniane. Zdobyli już Grand Prix w Krotoszynie. Zamierzają nadal wykorzystywać swoje talenty na podobnych konkursach i uroczystościach.

Życzymy im powodzenia!

Halina Krzyżak

 


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.