Zespół TRIO i Stanisław Podymski gośćmi UTW w Ostrzeszowie

29 czerwca 2019 by Redaktor

W dniu 25 czerwca zespół wokalny TRIO i Stanisław Podymski – artystyczni promotorzy Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie  zostali zaproszeni przez Zarząd UTW w Ostrzeszowie na uroczystość zakończenia roku akademickiego. Nasi artyści dostąpili tego zaszczytu spośród wielu zespołów reprezentujących inne Uniwersytety podczas 15- lecia istnienia UTW na przeglądzie zespołów uniwersyteckich z Południowej Wielkopolski. 

Zespól TRIO w składzie: Maria Horzowska, Magdalena Zasieczna, Wojciech Walczak – laureat Nagrody Grand Prix  w Krotoszynie i Stanisław Podymski – nasz charyzmatyczny muzyk „prawdziwy” – laureat Festiwalu Muzyki Prawdziwej w Szczecinie stanowią niezmiennie grupę, która firmuje nasz Uniwersytet i rozsławia jego imię. Zasługują na ogromne brawa i słowa uznania. Nie dziwi fakt, że są lubiani i zapraszani, by swą muzyką uatrakcyjnić tak ważne dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku wydarzenia.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie jest najstarszym w Wielkopolsce. Działa bardzo prężnie od 2003 roku. Założycielką i pierwszą przewodniczącą została Janina Tarchalska. Obecnie tę funkcję pełni Małgorzata Łuczak. Uroczystość była dobrze zorganizowana. Widać, że studenci aktywnie uczestniczą w wykładach i wielu sekcjach, odnoszą wiele sukcesów i mają wysoką renomę w lokalnym społeczeństwie.

Z takim to UTW mamy zaszczyt współpracować i wymieniać doświadczenia. Umówiliśmy się na spotkanie z naszym GUTW w Gołuchowie, chcemy ugościć i pokazać ostrzeszowianom nasz „Gołuchowski Raj”.


Brak komentarzy

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.